23 kwietnia 2024
Posiadanie wiedzy to klucz do zmiany. Bank Żywności w Tczewie nie tylko dostarcza pomoc żywnościową dla tych, którzy jej potrzebują, ale także oferuje warsztaty edukacyjne, które mogą zmienić życie. Mamy
03 kwietnia 2024
POL Pomimo tego, że mamy już kwiecień i coraz bliżej nam do aury wiosennej, to jeszcze na chwilę chcielibyśmy wrócić wspomnieniem do zeszłorocznych warsztatów, które stały się owocem naszej refleksji
28 marca 2024
Wielkimi krokami zbliżamy się do terminu rozpoczęcia kolejnego cyklu warsztatów w ramach działań towarzyszących pomocy żywnościowej. Od maja do października 2024 roku przeprowadzimy łącznie kilkadziesiąt warsztatów, których uczestnikami będą beneficjenci
29 grudnia 2023

Podsumowujemy kolejny rok działalności Banku Żywności w Tczewie. Rok pełen wyzwań i wspólnych inicjatyw, dzięki którym pomogliśmy wielu osobom. Dziękujemy Wam za to, że mogliśmy dokonać tego wspólnie.

 

Koniec roku to zawsze dobra okazja, aby pewną klamrą spiąć najważniejsze wydarzenia mijających miesięcy. Tym artykułem chcemy sobie i Wam przypomnieć, jak wiele dobrego wydarzyło się wokół działalności naszej organizacji pożytku publicznego.

 

To subiektywne zestawienie, które nie wyczerpuje w pełni tematu, ale pokazuje przekrój działań w różnych obszarach. 


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

 

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, Bank Żywności w Tczewie od kwietnia do września 2023 roku współpracując z 38 lokalnymi organizacjami dostarczył żywność dla 15 786 osób w trudnej sytuacji materialnej. 

 

Do potrzebujących trafiły w ten sposób produkty o wadze 239 ton. Warto podkreślić, że to zupełnie osobna "pula" dostarczanej żywności, niż ta, która zbierana jest podczas świątecznych zbiórek w sklepach. 

 

Ponadto zorganizowaliśmy spotkania warsztatowe, skupiające się na zarządzaniu domowym budżetem, dietetyce, kuchni i niemarnowaniu żywności. Podczas 32 szkoleń w kilkunastu gminach objętych naszym wsparciem żywnościowym spotkaliśmy się z 575 osobami.

 

Codzienny odbiór żywności ze sklepów

 

Nieprzerwanie również przez cały rok odbieraliśmy żywność zbliżającą się do końca terminu przydatności ze sklepów, aby przekazać ją osobom potrzebującym. W ten sposób działaliśmy zarówno w kierunku przeciwdziałania marnowaniu żywności (która po upływie daty ważności musiałaby zostać wyrzucona) jak i wspierania osób, które przekazaną żywność mogły zagospodarować oszczędzając tym samym na zakupach. 

 

Pomoc dla Ukrainy

 

W mijającym roku skupialiśmy się zarówno na bardzo szerokiej i kilkuwymiarowej pomocy naszym mieszkańcom, jak i jednoczesnym wspieraniu naszych sąsiadów podczas trwającej w 2023 roku wojny na Ukrainie.  

 

Od stycznia do marca 2023 roku zorganizowaliśmy 14 transportów z żywnością, dostarczając pomoc o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nasze działania obejmowały rozdanie paczek żywnościowych w trzech wioskach, około 10 km od linii frontu, gdzie mieszkańcy borykali się z brakiem prądu, trudnościami w zaopatrzeniu i dramatycznymi warunkami życia.

 

Wspólnie z innymi organizacjami, przekazaliśmy także wsparcie dla rodzin na Placu Zwycięstwa w Krzemieńczuku, gdzie organizowany był "Dzień Rodziny", podczas którego rozdano 1500 hot dogów przygotowanych z produktów dostarczonych przez Bank Żywności w Tczewie.

 

Szerzej pisaliśmy o tym tutaj: Bank Żywności w Tczewie - pomagaj, to łatwe! » Raport ze wsparcia humanitarnego na Ukrainie (bankizywnosci.pl)

 

 

Program Pomocy "Żywnościowy SOS 2"

 

Cieszymy się, że Bank Żywności w Tczewie został w mijającym roku zakwalifikowany do udziału w Programie Pomocy "Żywnościowy SOS 2" Fundacji Moja Biedronka. Wsparcie otrzymane od fundacji, w postaci elektronicznych kodów doładowania na zakupy o wartości 60 000 zł, umożliwiło nam dotarcie z pomocą do osób dotkniętych ubóstwem, chorobami, niepełnosprawnościami i kryzysem bezdomności, szczególnie seniorów. 

 

Dziękujemy Fundacji Moja Biedronka za hojność i wsparcie!

 

Wsparcie od sieci stacji BP

 

Nieocenione wsparcie otrzymaliśmy również jako organizacja od sieci stacji BP w postaci kart podarunkowych na paliwo o wartości 10 000 zł. Darowizna ta wspomogła efektywne dostarczanie żywności potrzebującym. Ta szlachetna inicjatywa stanowi doskonały przykład, jak firmy mogą angażować się w działalność charytatywną, przyczyniając się do poprawy sytuacji osób w trudnej sytuacji materialnej.

 

Dziękujemy sieci stacji BP za współpracę!

 

Świąteczna Zbiórka Żywności

 

W dniach 24-25 listopada 2023 roku wraz z naszymi licznymi partnerami zorganizowaliśmy kolejną edycję Świątecznej Zbiórki Żywności.

 

Hojność darczyńców, którzy zakupili imponujące ilości artykułów spożywczych, sprawiła, że zebraliśmy mnóstwo produktów, które jeszcze przed świętami dostarczyliśmy do wieli domów zamieszkałych przez osoby w najtrudniejszej sytuacji materialnej. 

Wielki ukłon kierujemy w stronę 280 niezastąpionych wolontariuszy z różnych organizacji, którzy oddali swój czas i energię na rzecz tej szczytnej inicjatywy.

 

Szersze podsumowanie tej inicjatywy można przeczytać w tym miejscu: Bank Żywności w Tczewie - pomagaj, to łatwe! » Świąteczna Zbiórka Żywności 2023 – podsumowanie (bankizywnosci.pl)

 

Aktywność w przestrzeni internetowej

 

W 2023 roku nie zapomnieliśmy o sile przekazu online i o tym, że jesteście z nami również tutaj - w przestrzeni internetowej. Staraliśmy się podtrzymywać naszą aktywność, która obejmowała publikację 17 artykułów na stronie www Banku Żywności w Tczewie oraz ponad 100 wpisów na Fan Page'u Banku na Facebooku, zdobywając ponad 30 000 wyświetleń

 

Dziękujemy wszystkim, którzy śledzili nasze projekty i inspirowali się naszym przekazem dotyczącym zarządzania finansami domowymi i żywnością.

 

Nasze publikacje na bieżąco można śledzić na Facebooku w tym miejscu: Facebook


---

Podsumowując rok 2023, chcielibyśmy serdecznie podziękować każdemu darczyńcy, wolontariuszowi, firmie i organizacji, które wspierały nasze działania. Wasza hojność, solidarność i zaangażowanie uczyniły świat lepszym miejscem dla wszystkich. 

 

Życzymy Wam szczęśliwego Nowego Roku! 

 

Zachęcamy również do dalszej współpracy na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia.

Zamykamy z wdzięcznością rok 2023

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski