Historia

Dowiedz się, jak zaczynaliśmy

Banki Żywności w Tczewie: Turze, Rukosin 4

KRS 0000164712

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

bztczew@wp.pl

29 grudnia 2020
Kończy się ten trudny dla wszystkich rok, dlatego
14 grudnia 2020
Bank Żywności w Tczewie włączył się w realizację

Przeczytaj o nas więcej:

MISJA

LUDZIE

Choć Bank Żywności w Tczewie uzyskał osobowość prawną dopiero w czerwcu 2003 r., to już w okresie oczekiwania na wpis do Krajowego Rejestru Sądowego staraliśmy się działać na rzecz najuboższych. 

 

ROK 2000  |  Działalność rozpoczęła się od Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego, które w okresie jesienno – zimowym rozdawało gorącą, pożywną zupę. Początkowa liczba 100 urosła do 300 porcji zupy, wydawanej w każdą sobotę - nie licząc chleba. Przez cały ten czas rozdane było blisko 14 tysięcy litrów zupy, co stanowi około 28 tysięcy porcji. Oprócz tego rozdawany był chleb i suchy prowiant.

 

Nawiązaliśmy kontakt z Biblijnym Seminarium Teologicznym we Wrocławiu, za pośrednictwem którego otrzymywaliśmy paczki – „Gwiazdkowe Niespodzianki” – dla dzieci z najuboższych rodzin. Przez trzy świąteczne akcje rozdaliśmy 850 paczek.

 

GRUDZIEŃ 2002  |  Jako partner Warmińsko – Mazurskiego Banku Żywności w Olsztynie, po raz pierwszy przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności”.

 

LISTOPAD 2003  Jako nowo powstały Bank Żywności, samodzielnie (wraz z wolontariuszami, licealistami i harcerzami) zbieraliśmy produkty żywnościowe w kilku dużych sklepach. Tak jak podczas poprzednich zbiórek, żywność ta była przedświątecznym wsparciem dla 110 najbardziej potrzebujących rodzin.

 

ROK 2006  |  Bank Żywności w Tczewie został przyjęty w poczet Federacji Polskich Banków Żywności. Uzyskaliśmy także status organizacji pożytku publicznego. Prowadzona praca charytatywna została dostrzeżona i wyróżniona: dwie osoby z grona członków stowarzyszenia otrzymały nagrodę Fundacji Jerzego Bonieckiego "POLCUL".

 

ROK 2015  |  Bank Żywności w Tczewie prężnie wstępuje w realizacje Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, w ramach którego przekazuje żywność poprzez swoje organizacje partnerskie. Program współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

 

ROK 2018  |  Oprócz przekazywania żywności, włączamy się również w edukację dotyczącą nie marnowania żywności oraz zarządzania budżetem domowym. Tymczasem, łącznie we wszystkich działaniach związanych z pozyskiwaniem i przekazywaniem produktów potrzebującym, w roku 2018 przez magazyny Banku Żywności w Tczewie przewinęło się niemal 70 mln kilogramów żywności!

To może Cię zainteresować

Ostatnie aktualnościMasz do nas pytania?

Skontaktuj się

Imię i nazwisko
Nr telefonu
Twój e-mail
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana - dziękujemy! Odpowiemy najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

(58) 588 70 06

Zadzwoń do nas!

Pon. - Pt. 7:00 - 15:00

Zadzwoń!

BANK ŻYWNOŚCI

INFORMACJE

O NAS

JAK POMÓC

© 2019 Banki Żywności  |  Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

REALIZACJA PROJEKTU

JESZCZE RAZ?

WRÓĆ NA START

INSTAGRAM

FACEBOOK

LINKEDIN

© 2019 Banki Żywności  |  Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Kopiowanie zabronione.

© 2019 Banki Żywności

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie zabronione.