Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski

Partnerzy strategiczni

 Partnerzy  wspierający

Żywność przekazują

Start

Chcę pomagać

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

bztczew@wp.pl

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Te święta były godne! Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności

„Święta godne, a nie głodne”. Takim hasłem w listopadzie i na początku grudnia promowaliśmy szeroko zakrojoną akcję Świątecznej Zbiórki Żywności, której celem było wsparcie osób przebywających w trudnej sytuacji finansowej przed Świętami Bożego Narodzenia. Nasza wspólna praca przyniosła rewelacyjne efekty!

 

Przypomnijmy. W ramach Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowanych zostało kilka inicjatyw. Główną akcją zostały objęte sklepy w województwie pomorskim, gdzie produkty spożywcze można było przekazać naszym wolontariuszom stacjonarnie po dokonaniu zakupów na wysokości kas sklepowych.

 

W zakładach pracy natomiast uruchomione zostały tzw. zbiórki pracownicze, dzięki którym zebrani wokół danej organizacji pracownicy mogli dołożyć swoją „cegiełkę” poprzez zakupienie i pozostawienie w przeznaczonym do tego miejscu produktów spożywczych. Uzupełnieniem działań stacjonarnych była również zbiórka online, gdzie można było zakupić wirtualny koszyk z zakupami.

 

ZBIÓRKI W SKLEPACH

 

Tegoroczna zbiórka przedświąteczna różniła się od zeszłorocznej przede wszystkim ilością zaangażowanych wolontariuszy, którzy obecni byli w sklepach. W roku 2020 ze względu na liczne obostrzenia nie mogliśmy zaangażować do pomocy uczniów ze szkół wspierających działania naszego Banku Żywności, dlatego zeszłoroczna zbiórka zakończyła się wynikiem 4,5 tony zebranych produktów.

 

W tym roku udział wolontariuszy był już możliwy, a ich nieocenione wsparcie przyniosło zdecydowanie lepsze efekty w stosunku do roku poprzedniego - w postaci większej ilości zebranej żywności.

 

Oto liczby podsumowujące stacjonarną zbiórkę żywności w dniach 26-27.11.2021:

 

  • W sumie zebrano 10 711,07 kg artykułów żywnościowych (ponad 10,7 tony, a więc ponad dwukrotnie więcej, niż w zeszłym roku).

 

  • Najwięcej produktów zebrali wolontariusze w Kwidzynie (3,8 tony) oraz Malborku (ponad 2,3 tony). W Tczewie zebrano nieco ponad 700 kg żywności.

 

 

ZBIÓRKI PRACOWNICZE

 

Na apel zachęcający do wzięcia udziału w akcji odpowiedziało 5 organizacji, które przeprowadziły wewnętrzne zbiórki produktów żywnościowych w swoich siedzibach. Na szczególną uwagę oraz podziw zasługują zarówno wyniki, jak i nieprzeciętne zaangażowanie w promowanie akcji.

 

Jednym z liderów wspierających działania promocyjne zbiórki był Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie, który za pomocą mediów społecznościowych zachęcał do wzięcia udziału w zbiórkach pracowniczych, znacznie poszerzając tym samym dotarcie z informacją do nowych osób.

 

W wyniku wewnętrznych akcji żywność zbierano w następujących organizacjach:   

 

  • Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie – zebrano 100 kg,
  • West Rock – zebrano 210 kg,
  • Tapflo Poland – zebrano 74,1 kg,
  • Fundacja Pokolenia – zebrano 15 kg.

 

Podsumowując, w ramach tej części Świątecznej Zbiórki Żywności zebrano prawie 400 kilogramów produktów, które trafiły do potrzebujących jeszcze przed minionymi Świętami Bożego Narodzenia.

 

W wewnętrznej zbiórce żywności uczestniczyła również organizacja Flex z Tczewa. Wynik zbiórki w tej organizacji podamy w osobnej publikacji.

___

 

Wszystkie produkty zebrane podczas listopadowych i grudniowych akcji zostały przekazane osobom starszym i samotnym oraz rodzinom wielodzietnym, które pozostają w trudnej sytuacji materialnej.

 

Wspólnie pomogliśmy kilku tysiącom osób – głównie zamieszkałym w Tczewie, Kwidzynie, Malborku, Starogardzie Gdańskim i Gdańsku, gdzie wsparcie wolontariuszy w sklepach było największe pod względem ilości osób pracujących przy akcji.

 

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc! Rozpoczynając od pracowników i współpracowników Banku Żywności w Tczewie, przez wolontariuszy i organizacje wspierające, aż po lokalne media, które pomogły nam trafić z informacjami dotyczącymi zbiórki do większej ilości osób.

 

Z szerszym raportem w postaci zdjęć z opisanych akcji można zapoznać się na naszym Fan Page'u na Facebooku TUTAJ>>

28 grudnia 2021
23 czerwca 2022
  Rutyna. Często towarzyszy nam również podczas przygotowań do wyjazdu rodzinnego. U progu rozpoczęcia wakacji przygotowaliśmy dla Was pięć pomysłów na to, jak można urozmaicić menu przekąsek podczas podróży.   Mini pizzerki
27 maja 2022
Trudne czasy wyzwalają aktywność dobrych ludzi. A dobrych ludzi wokół naszych działań w ostatnich tygodniach przybywa. Jedną ze społeczności, która zdecydowała się wesprzeć pomoc Banku Żywności w Tczewie dla uchodźców
21 kwietnia 2022
Zawsze dobrze jest ogłaszać dobre wiadomości. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach obok naszej codziennej pracy związanej ze stałym dostarczaniem pomocy żywnościowej mieszkańcom województwa Pomorskiego (miesięcznie od blisko 20 lat