Banki Żywności w Tczewie: Turze, Rukosin 4

KRS 0000164712

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

bztczew@wp.pl

Podsumowanie. Co działo się w 2020 roku 
w Banku Żywności w Tczewie?

Kończy się ten trudny dla wszystkich rok, dlatego też również i my pokusiliśmy się o podsumowanie tego, co udało się zdziałać w ciągu minionych 12 miesięcy. Poniżej subiektywna lista wydarzeń i działań, które wspólnie z organizacjami i innymi naszymi partnerami udało się zrealizować.

 

1. Warsztaty stacjonarne – ekonomiczne, kulinarne, dietetyczne i niemarnowania żywności

 

W okresie od 13. stycznia do 19. czerwca przeprowadziliśmy 46 warsztatów stacjonarnych dla seniorów, przedstawicieli rodzin wielodzietnych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uczestniczyło w nich każdorazowo od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, które aktywnie udało się wprowadzać w dyskusję na temat sposób na poradzenie sobie z trudnościami finansowymi oraz ergonomią zarządzania zasobami żywieniowymi.

 

Więcej o tej akcji tutaj: http://bit.ly/WarsztatyBŻ2020

 

2. Przekazywanie żywności w nowym reżimie sanitarnym – cały rok

 

To w zasadzie nasza podstawowa działalność, która trwa przez okrągły rok. Codziennie pozyskujemy żywność ze sklepów, by później przekazywać ją osobom potrzebującym za pośrednictwem Miejskich czy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej a także innych organizacji wspierających. W ten sposób pomagamy co miesiąc blisko 20 000 osób z województwa pomorskiego. Niezmiennie również przekazywaliśmy żywność dostarczaną do naszych magazynów w ramach projektu Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 wspieranego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Unię Europejską.

 

Więcej o tej akcji tutaj: http://bit.ly/PomocKwarantanna

 

3. Świąteczna Zbiórka Żywności – listopad/grudzień

 

W tym roku żywności udało zebrać się mniej, niż w latach poprzednich, czego powodem był brak możliwości pomocy ze strony wolontariuszy. Względy bezpieczeństwa były tu decydujące, natomiast wynik 4,5 tony produktów zebranych w sklepach stacjonarnie i ponad 1000 zł w zbiórce online również pomógł przeżyć godnie święta wielu osobom potrzebującym.

 

Więcej o tej akcji tutaj: http://bit.ly/ZbiórkaPodsumowanie

 

4. EkoMisja Nie Marnuję w szkołach podstawowych

 

Projekt rozpoczęliśmy w styczniu stacjonarnie w 5 szkołach, w których odbyły się zajęcia prowadzone przez naszego edukatora. Później przyszedł czas lockdownu, który zmusił nas do wycofania się ze szkół do czasu unormowania procesów nauczania. Powróciliśmy do realizacji jesienią, a do 18. grudnia 2020 udało nam się wspólnie z nauczycielami zaraportować działania w ramach Projektu Klasa (prace plastyczne) i Szkolnych Klubów Niemarnowania (dodatkowe zajęcia z edukacji ekologicznej) w 9 szkołach. Edukacją objętych zostało ponad 1500 uczniów – szczególnie w klasach 1-3.

 

Więcej o tej akcji tutaj: http://bit.ly/EkoMisjaNaFinishu

 

5. Współpraca z TVN i lokalnymi restauracjami

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia zostaliśmy również zaproszeni do współpracy z telewizją TVN w ramach akcji #TVNPomagajmySobie. W dniach od 14 do 24 grudnia za naszym pośrednictwem dostarczane były gorące posiłki do osób potrzebujących, natomiast dostawa w dniu 24 grudnia obejmowała również potrawy świąteczne na dni 25 i 26 grudnia. Posiłki sfinansowane zostały przez stację TVN, która przeprowadziła charytatywną akcję antenową, a następnie zebrane środki przekazane zostały lokalnym restauracjom w celu pokrycia kosztów przygotowania dań. W ten sposób dzięki akcji skorzystali zarówno ludzie potrzebujący, jak i przedsiębiorcy pozostający w trudnej sytuacji w okresie pandemii.

 

Więcej o tej akcji tutaj: https://bit.ly/PomagajmyTczew

 

6. Remont magazynu

 

Nasza przestrzeń magazynowa eksploatowana jest codziennie poprzez dystrybucję wielu ton żywności. Widok kilkudziesięciu palet z produktami w trakcie trwania Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa jest na naszym magazynie normą, dlatego też w okresie przejściowym postawiliśmy na modernizację naszych przestrzeni dystrybucyjnych. Renowacji uległa zarówno posadzka we wszystkich magazynowych pomieszczeniach ogólnego użytku, jak i elewacja wewnętrzna.

 

Więcej o tej akcji tutaj: http://bit.ly/RemontMagazynu

 

7. Regularna komunikacja w naszych mediach (strona www, Facebook i Instagram)

 

Choć ostatni punkt naszej wyliczanki trudno zamknąć w słowie „wydarzenie”, to zapewne warto również o nim wspomnieć. W 2020 roku byliśmy jeszcze bardziej aktywni w mediach, dzięki czemu trafiliśmy do wielu osób. O Banku Żywności z pewnością jest coraz głośniej, a skoro głośniej jest o działalności, to również o potrzebie pomocy wspierania osób w kryzysie finansowym i żywieniowym. Takie było nasze zadanie: poszerzyć zasięg i świadomość. W 2020 roku opublikowaliśmy łącznie: 14 wpisów na naszej stronie internetowej oraz 179 wpisy w naszych mediach społecznościowych a w lokalnych mediach akcje banku żywności wspomniane były kilkadziesiąt razy.

 

Naszą stronę polubić możesz w tym miejscu na Facebooku: Bank Żywności w Tczewie | Facebook

29 grudnia 2020

(58) 588 70 06

Zadzwoń do nas!

Pon. - Pt. 7:00 - 15:00

29 grudnia 2020
Kończy się ten trudny dla wszystkich rok, dlatego
14 grudnia 2020
Bank Żywności w Tczewie włączył się w realizację

To może Cię zainteresować

Ostatnie aktualnościMasz do nas pytania?

Skontaktuj się

Imię i nazwisko
Nr telefonu
Twój e-mail
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana - dziękujemy! Odpowiemy najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

Podprogram 2019

Zainspiruj się pomocą

Zadzwoń!

29 grudnia 2020
Kończy się ten trudny dla wszystkich rok, dlatego
14 grudnia 2020
Bank Żywności w Tczewie włączył się w realizację

To może Cię zainteresować

Ostatnie aktualnościMasz do nas pytania?

Skontaktuj się

Imię i nazwisko
Nr telefonu
Twój e-mail
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Wiadomość została wysłana - dziękujemy! Odpowiemy najszybciej, jak tylko będzie to możliwe.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dodaj komentarz:

BANK ŻYWNOŚCI

INFORMACJE

O NAS

JAK POMÓC

© 2019 Banki Żywności  |  Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

REALIZACJA PROJEKTU

JESZCZE RAZ?

WRÓĆ NA START

INSTAGRAM

FACEBOOK

LINKEDIN

© 2019 Banki Żywności  |  Wszystkie prawa zastrzeżone.  |  Kopiowanie zabronione.

© 2019 Banki Żywności

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kopiowanie zabronione.