29 kwietnia 2024
“Najtaniej, to jest zostać w domu.” Na pytanie jaka jest najtańsza forma odpoczynku, pewnie odpowiedzielibyśmy podobnie. Czasami jest jednak tak, że chcemy “zmienić sufit”, gdzieś wyjechać, aby odciąć się od
23 kwietnia 2024
Posiadanie wiedzy to klucz do zmiany. Bank Żywności w Tczewie nie tylko dostarcza pomoc żywnościową dla tych, którzy jej potrzebują, ale także oferuje warsztaty edukacyjne, które mogą zmienić życie. Mamy
03 kwietnia 2024
POL Pomimo tego, że mamy już kwiecień i coraz bliżej nam do aury wiosennej, to jeszcze na chwilę chcielibyśmy wrócić wspomnieniem do zeszłorocznych warsztatów, które stały się owocem naszej refleksji
11 marca 2022

Dla nas naturalnym odruchem zawsze jest i będzie natychmiastowe wsparcie. Dlatego też pomimo tego, że poniższy artykuł publikujemy dopiero teraz, to niemal od początku kryzysu na Ukrainie zaangażowani jesteśmy w organizację pomocy żywnościowej dla uchodźców.

 

Kierujemy ją do osób, które przybywają do naszego województwa uciekając przed wojną, nie zapominając jednak również o tych, których dostarczaniem żywności wspieramy od lat – pozostających w kryzysie finansowym, polskich rodzinach i seniorach.

 

Obecna sytuacja jest więc dla nas podwójnym wyzwaniem biorąc pod uwagę fakt, że na co dzień pomocą żywnościową wspieraliśmy dotąd blisko 20 tys osób na stałe zamieszkałych w województwie Pomorskim.        

 

Również i Ty możesz włączyć się w koordynowane przez Bank Żywności w Tczewie oraz naszą centralną Federację Polskich Banków Żywności łączoną akcję pomocową!

 

Oto jak możesz pomóc:

 

1. Zbiórka finansowa online na stronie Zbiórka Żywności dla UkrainyZbiórka Żywności (zbiorkazywnosci.pl)

 

Tutaj możesz zakupić wirtualny koszyk z zakupami spożywczymi. Zebrane środki Federacja Polskich Banków Żywności przekazuje konkretnym, lokalnym oddziałom, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie uchodźców w swoim regionie. Wykonując tu przelew pomagasz więc również osobom zakwaterowanym obecnie na terenie Tczewa i szeroko zakrojonych okolic.  

 

2. Zbiórki w sklepach sieciowych. Na terenie Tczewa możesz skorzystać m.in. ze zbiórki organizowanej za kasami z sklepie Intermache, który zebrane produkty dostarcza bezpośrednio do naszego magazynu w Rukosinie. Tu żywność jest rozdysponowywana do konkretnych lokalizacji wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie, z którym pozostajemy w stałym kontakcie odnośnie informacji o nowo zakwaterowanych w naszym regionie Ukraińcach.

 

Do szerokiego wsparcia przyłączają się również inne sklepy sieciowe tj. Lidl, Biedronka, Netto oraz Auchan. Żywność zebrana w tych sklepach trafia również do naszego magazynu lub do magazynu Caritasu, z którego także rozprowadzana jest do potrzebujących.

 

3. Zbiórki w innych sklepach.

 

Również mniejsze punkty mogą zorganizować takie zbiórki w swoich lokalizacjach!  Jesteś właścicielem mniejszego sklepu osiedlowego? Napisz do nas na biuro.tczew@bankizywnosci.pl lub zadzwoń na nr tel. (58) 588 70 06.

 

Chętnie poprowadzimy Cię na drodze zorganizowania zbiórki w Twoim sklepie!

 

4. Prywatna pomoc

 

Istnieje również możliwość samodzielnego dokonania zakupów i dostarczenia ich do naszego magazynu w Rukosinie po wcześniejszym uzgodnieniu. Możesz też zorganizować zbiórkę w swoim zakładzie pracy. Jeśli pragniesz pomóc w ten właśnie sposób, to również zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego pod wskazany wyżej numer telefonu.

___

 

W tym ogromny przedsięwzięciu wspierają nas liczni partnerzy – w tym firma kurierska DPD, która zaopatruje nas w kartony (duże ilości) potrzebne w procesie rozdzielania produktów.

 

Wszystkim, którzy pomagają – każdy na swój sposób – serdecznie dziękujemy. Pomimo bólu, z jakim mierzą się przybywające do nas osoby zza wschodniej granicy, wspólnie możemy podzielić się z nimi wytworzonym razem poczuciem wspólnoty.

Formy pomocy żywnościowej dla uchodźców w naszym regionie

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski