Bez względu na to, dokąd się wybierasz i jak długo planujesz zostać na miejscu wypoczynku, warto zrobić wszystko (w granicach rozsądku), aby wydatki nie przekroczyły budżetu, jaki sobie zabezpieczyłeś. Stworzyliśmy krótką listę wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze na dowolnych wakacjach. Poniższe podpowiedzi zakładają, że już wybrałeś miejsce wypoczynku i zależy Ci na tym, aby po prostu w sprytny sposób kontrolować swój budżet.
1. Skorzystaj z wypożyczonego bagażu
Jeśli nie podróżujesz zbyt często, zapytaj znajomych lub rodzinę, czy nie pożyczyliby jednej lub dwóch toreb. Zaoszczędzisz w ten sposób na zakupie walizki, której i tak nie używałbyś regularnie. Możesz też część bagażu spakować w plastikowe pudełka, które można na siebie postawić w bagażniku samochodu.
2. Jeśli to możliwe, korzystaj z transportu publicznego
Będąc już na miejscu, możesz często skorzystać z biletu okresowego lub strefowego, który pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na paliwie i parkingach, gdybyś podróżował po okolicy własnym autem.
3. Wypożycz rower
To kolejna po transporcie publicznym metoda na oszczędność, a jednocześnie zachowanie pełnej elastyczności jeśli chodzi o odwiedzane miejsca. Rowerem przecież dotrzesz niemal w każde miejsce.
4. Zjedz na mieście, zamiast w hotelu
Próbowanie lokalnych przysmaków często okazuje się dużo tańszym rozwiązaniem niż skorzystanie z wyżywienia w hotelu, w którym mieszkasz. Możesz też przygotować część posiłków samodzielnie jeszcze przed wyjazdem – mowa o takich, które nie będą wymagały podgrzewania. Jeśli będziesz miał na miejscu do dyspozycji aneks kuchenny – wówczas, ogranicza Cię tylko wyobraźnia, jeśli chodzi o oszczędności na jedzeniu ;-)
5. Pamiątki
Istnieje przeświadczenie, że z każdej podróży powinniśmy przywieźć coś do domu lub dla znajomych. Można jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zdjęcia i wspomnienia czasami nie będą w pełni wystarczające? Pamiątki kupowane lokalnie sumują się i dają pod koniec wycieczki często zaskakująco wysokie rachunki łączne.
6. Uważaj z wymianą walut (jeśli wybierasz się zagranicę)
Najtaniej wymienić walutę w polskim kantorze, ponieważ w miejscach użytkowanych przez turystów kantory często pobierają dodatkowe prowizje. Warto więc upewniać się nawet wówczas, gdy pozornie kurs wydaje się korzystny.
7. Szukaj promocji na miejscu
Skorzystaj z opcji promocyjnych, dostępnych w lokalnych portalach internetowych. Dotyczą one np. jedzenia w konkretnych porach dnia/godzinach lub skorzystania z lokalnych usług/wycieczek w modelu last minute.
8. Zakupy. Zrób je jeszcze w swojej miejscowości
Krem do opalania czy olejek nad morzem kosztuje więcej. Zabawki do piasku, koła do pływania i inne wodne gadżety również warto kupić wcześniej np. w markecie. Ceny w miejscowościach turystycznych potrafią kilkukrotnie przewyższać te, które zastaniemy w miejscu naszego zamieszkania.
Życzymy udanych wyjazdów!
Podziel się tym tekstem z innymi udostępniając go na Facebooku TUTAJ>>
Siedziba
ul. Kwiatowa 2
83-110 Tczew
Korespondencja / magazyn
Rukosin 4
83-113 Turze
Informacje
KRS 0000164712
NIP: 5932379609
REGON: 192924175
Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178
Centrala
tel. (58) 588 70 06
biuro.tczew@bankizywnosci.pl
(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)
Koordynacja FEPŻ
Maria Jankowska
tel. (58) 588 70 06
maria.jankowska@bankizywnosci.pl
Dystrybucja FEPŻ
Justyna Nibus
tel. (58) 588 70 06
justyna.nibus@bankizywnosci.pl
Skontaktuj się z nami
Kontakt do Banku Żywności w Tczewie
Żywność przekazują
Partnerzy wspierający
Partnerzy strategiczni
Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.
Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)
Realizacja: Consulting Adam Plutowski