29 kwietnia 2024
“Najtaniej, to jest zostać w domu.” Na pytanie jaka jest najtańsza forma odpoczynku, pewnie odpowiedzielibyśmy podobnie. Czasami jest jednak tak, że chcemy “zmienić sufit”, gdzieś wyjechać, aby odciąć się od
23 kwietnia 2024
Posiadanie wiedzy to klucz do zmiany. Bank Żywności w Tczewie nie tylko dostarcza pomoc żywnościową dla tych, którzy jej potrzebują, ale także oferuje warsztaty edukacyjne, które mogą zmienić życie. Mamy
03 kwietnia 2024
POL Pomimo tego, że mamy już kwiecień i coraz bliżej nam do aury wiosennej, to jeszcze na chwilę chcielibyśmy wrócić wspomnieniem do zeszłorocznych warsztatów, które stały się owocem naszej refleksji
23 kwietnia 2024

Posiadanie wiedzy to klucz do zmiany. Bank Żywności w Tczewie nie tylko dostarcza pomoc żywnościową dla tych, którzy jej potrzebują, ale także oferuje warsztaty edukacyjne, które mogą zmienić życie. Mamy na to konkretne przykłady z poprzednich lat prowadzenia przez nas zajęć, ale o tym szerzej innym razem. 

 

Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej, uczestnictwo w tych warsztatach może być krokiem w kierunku poprawy sytuacji finansowej, zdrowego odżywiania i optymalizacji budżetu domowego. Już wkrótce wystartujemy z kolejną serią zajęć we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, o których informować będziemy na naszej stronie. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na udział w takich warsztatach? 

 

Oto 8 powodów, dla których warto przyjąć zaproszenie na nasze zajęcia od dedykowanego ośrodka pomocy społecznej, który terytorialnie zajmuje się wsparciem osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej w Twojej okolicy:

 

 

Zdobywasz wiedzę dietetyczną. Podczas warsztatów dietetycznych pomagamy zrozumieć zasady zdrowego odżywiania, co pomoże Ci utrzymać dobre zdrowie i energię, nawet przy ograniczonym budżecie.

 

 

Uczysz się oszczędzania poprzez niemarnowanie żywności. Podczas warsztatów podpowiadamy jak wykorzystać każdy składnik, na który nie masz pomysłu, unikając marnowania żywności i oszczędzając pieniądze wydawane na nowe zakupy.

 

 

Opanujesz nowe umiejętności kulinarne. Podczas warsztatów kulinarnych stawiamy na wymianę pomysłów na przepisy oraz podpowiadamy jakie są podstawowe zasady łączenia składników i obróbki termicznej. Przyrządzamy też smaczne i zdrowe posiłki z dostępnych produktów, podnosząc tym samym swoje umiejętności kulinarnie.

 

 

Realnie możesz wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej. Dzięki wskazówkom uzyskanym na warsztacie ekonomicznym możesz zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące efektywnego zarządzania swoim budżetem, co może znacząco poprawić Twoją sytuację finansową.

 

 

Dowiesz się jak optymalizować budżet domowy. Nauczysz się planować zakupy i wydatki, aby maksymalnie wykorzystać dostępne środki, bez konieczności rezygnowania z potrzebnych rzeczy.

 

 

Poszerzysz horyzonty wiedzy odnośnie poszukiwania nowych sposobów na zarabianie pieniędzy. Na naszych warsztatach ekonomicznych wskazujemy alternatywne źródła dochodu i pomagamy w nazywaniu umiejętności, które już posiadasz a które mogą prowadzić do zwiększenia przychodów.

 

 

Poznasz innych ludzi z podobnymi doświadczeniami, co może być inspirujące i dające wsparcie w trudnych chwilach. 

 

 

Zwiększysz swoją pewność siebie. Nabierając nowej wiedzy i umiejętności, zyskasz większą pewność siebie w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami, bo po prostu będziesz znać więcej rozwiązań niż te, które przychodziły do głowy do tej pory. 

 

---

 

Zapraszamy Cię serdecznie do udziału w naszych warsztatach edukacyjnych. Daj sobie szansę na zmianę i rozwój. Chcemy Ci w tym pomóc!

 

Zapytaj o najbliższe terminy warsztatów w ramach działań towarzyszących Banku Żywności w Tczewie w Twojej okolicy. Organizujemy takie spotkania od wielu lat w kilkudziesięciu lokalizacjach.

 

Sprawdź z którymi ośrodkami pomocy społecznej współpracujemy, zaglądając do zapowiedzi warsztatów tutaj: https://www.tczew.bankizywnosci.pl/fepz-2021-2027  

8 powodów, dla których warto uczestniczyć w naszych warsztatach edukacyjnych

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski