03 kwietnia 2024
POL Pomimo tego, że mamy już kwiecień i coraz bliżej nam do aury wiosennej, to jeszcze na chwilę chcielibyśmy wrócić wspomnieniem do zeszłorocznych warsztatów, które stały się owocem naszej refleksji
28 marca 2024
Wielkimi krokami zbliżamy się do terminu rozpoczęcia kolejnego cyklu warsztatów w ramach działań towarzyszących pomocy żywnościowej. Od maja do października 2024 roku przeprowadzimy łącznie kilkadziesiąt warsztatów, których uczestnikami będą beneficjenci
18 marca 2024
Zarządzanie budżetem domowym jest kluczowym elementem finansowej stabilności, a jednym z obszarów, gdzie możemy wprowadzić oszczędności, są zakupy spożywcze. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej wiosce czy dużej aglomeracji
16 kwietnia 2021

Obecna pandemiczna przestrzeń, bywa klaustrofobiczna. Zniknęły różne rozpraszacze, drogi ucieczki i dotychczasowe formy rozrywki. Nie wstrzymuj oddechu. Wręcz przeciwnie. Polecamy szukanie sposobów na odnalezienie się tu i teraz - dla Ciebie i osób, które są bliskie Twojemu sercu. Oni być może obecny czas znoszą jeszcze gorzej.

 

Przetrwanie na bezdechu jest dobre na kilka, no może kilkanaście dni. W rezultacie nie pomaga, a prowadzi do frustracji i poczucia „przepływania życia przez palce”. Nie pozwólmy na to.

 

Nasze propozycje, na trudne czasy, to:

 

ROZMOWA (nie mylić z mówieniem)

 

Nasza pierwsza propozycja - zadzwoń do tych znajomych, którzy słabiej niż Ty, znoszą obecną sytuację. Porozmawiaj, wysłuchaj, może razem spróbujcie przypomnieć sytuacje, które wzbudzą Wasz uśmiech i pozwolą spojrzeć łaskawiej na otaczająca nas rzeczywistość. Może odnajdziecie, doraźny nawet, sposób na to z czym dziś trzeba się zmierzyć. Pomyślcie o tym, co Was uspokaja. Zapytajcie bliskich, czego potrzebują.

 

DROBNE PRZYJEMNOŚCI

 

Znamy historię o pomysłowej dziewczynie, która mając pod opieką koleżankę objętą kwarantanną, gotowała specjalnie dla niej zupę i zawoziła pod drzwi. Uważamy, że samo przygotowanie komuś posiłku jest wspaniałym gestem, wyrażającym troskę o drugą osobę. Jednak owa przedsiębiorcza osóbka - będąc osobą bardzo kreatywną, wrażliwą i z poczuciem humoru - dodała do obiadu strawę duchową w postaci rymowanki. Była to zabawna opowieść wierszem o miłości brokułu do fasolki. Ten niecodzienny romans spotkał się z zachwytem i wywołał szczerą radość, zamkniętej na trzy spusty koleżanki. 

 

My, jako Bank Żywności, wiemy najlepiej, że dzielenie się  jedzeniem, mnoży dobroć i przynosi wdzięczność. A na ten dodatkowy bonus zapotrzebowanie jest nieustające.

 

LITERATURA

 

Nasz świat jest przepełniony informacją. Informacją szybką, szokująca i często mroczną. Zostawmy to czasem. I zajrzyjmy do literatury. 

Zamówienie bliskiej osobie książki, z dostawą do domu, może być znakomitym pomysłem, na poprawę jej samopoczucia. Szczególnie jeżeli książka będzie starannie dobrana, uwzględniająca wrażliwość i zainteresowania obdarowanego.

 

Oprócz emocji, wzruszeń a także nadzwyczajnej radości, książki mogą przynieść coś jeszcze. W czasie, kiedy dotyka nas samotność i poczucie izolacji, czytając w pojedynkę, możemy jednak o swoich przeżyciach z lektury porozmawiać z kimś, kto również czytał tę samą książkę. „…powstaje sugestia, że choć oddzielni, uczestniczyliśmy we wspólnej intymnej przygodzie o wciąż zagadkowej treści.”(Ryszard Koziołek)

 

CYFROWE

 

Skorzystaj z telefonu, wideo, sms-a lub e-maila, aby zobaczyć bliskie Ci osoby. W ten sposób możecie porozmawiać, zobaczyć się, uśmiechnąć do siebie i wzajemnie wesprzeć.

Dzielcie się humorem i uśmiechem!

 

Razem docencie radość z tych prostych przyjemności, które, jak się okazuje, mogą dawać nam wielką siłę, szczególnie w tym zaskakująco dziwnym czasie.

 

ANALOGOWE

 

Jeżeli możecie, zabierzcie swojego psa, kota i zapukajcie do drzwi swoich bliskich. Pójdziecie razem na spacer, oddychajcie świeżym powietrzem. Po spacerze warto pokrzepić się rozmową, przy wspólnie przygotowanym posiłku. Niektórzy twierdzą, że wspólny posiłek, to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości! My zgadzamy się z nimi w zupełności. 

 

Bowiem, jak wiecie, dzielenie się posiłkiem ma dla nas szczególne znaczenie. Namawiamy zatem - jeżeli w twórczym szale gotowania - zrodzi się nadmiar, obdarujcie nim swoich bliskich lub… dalszych znajomych. 

 

Warto też dojrzeć nieoczywiste strony obecnej pandemicznej sytuacji i zastanowić się nad tym: czego potrzebuję się teraz nauczyć? Co dzisiaj mówi do mnie świat?

 

Odpowiedzi mogą okazać się zaskakujące.

 

A Ty którą z naszych propozycji zabierasz dla siebie? ;-)

5 nietypowych sposobów na to, 
jak pomóc bliskim w trakcie pandemii

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski