03 kwietnia 2024
POL Pomimo tego, że mamy już kwiecień i coraz bliżej nam do aury wiosennej, to jeszcze na chwilę chcielibyśmy wrócić wspomnieniem do zeszłorocznych warsztatów, które stały się owocem naszej refleksji
28 marca 2024
Wielkimi krokami zbliżamy się do terminu rozpoczęcia kolejnego cyklu warsztatów w ramach działań towarzyszących pomocy żywnościowej. Od maja do października 2024 roku przeprowadzimy łącznie kilkadziesiąt warsztatów, których uczestnikami będą beneficjenci
18 marca 2024
Zarządzanie budżetem domowym jest kluczowym elementem finansowej stabilności, a jednym z obszarów, gdzie możemy wprowadzić oszczędności, są zakupy spożywcze. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w małej wiosce czy dużej aglomeracji
25 października 2022

Obecna sytuacja gospodarcza niesie skutki odczuwalne już nie tylko wśród osób, które od lat miały trudności finansowe. Dotyka również tych, którzy do tej pory radzili sobie dobrze. W tym materiale skupimy się na rozwiązaniach. 

 

Co możemy zrobić, gdy również i w naszym domu mamy do czynienia z sytuacją, że mimo regularnych wpływów na konto z tytułu pracy zarobkowej i tak zastanawiamy się jak opłacić wszystkie zobowiązania? Jak reagować na wszechobecne podwyżki?

 

POMYŚL O DODATKOWYM ŹRÓDLE DOCHODU LUB ZMIANIE PRACY 

 

Dodatkowym źródłem może być praca, którą świetnie potrafisz wykonywać, ale będziesz ją proponować również komuś innemu, niż Twojemu obecnemu pracodawcy. Możesz przyjmować takie dodatkowe zlecenia np. wyłącznie na kilka wieczorów w miesiącu lub w soboty. Dzięki temu do domowego budżetu “wpadnie” dodatkowe kilkaset złotych. 

 

Szczegółowo o tym jak pozyskać dodatkowe źródło dochodu piszemy w naszym poradniku, o którym przeczytasz na dole artykułu.

 

Opcją numer dwa jest jednoczesne poszukiwanie pracy lepiej płatnej. Pamiętaj, że każdy kryzys gospodarczy wpływa negatywnie na pewne branże, ale jednocześnie uskrzydla inne. W trakcie pandemii ucierpiała gastronomia, ale wystrzeliły w górę usługi internetowe. 

 

Zastanów się więc, czy Twoje umiejętności i doświadczenie nie przydałoby się w innym miejscu pracy. Na rozmowy rekrutacyjne możesz przecież chodzić “po pracy” u obecnego pracodawcy. 

 

PRZEANALIZUJ CO JEST NAPRAWDĘ POTRZEBNE, A CO MOŻE POCZEKAĆ

 

Przechodzimy powoli do tego, co możesz zrobić z zasobami finansowymi, które co miesiąc posiadasz - po to, aby zarobione pieniądze nie uciekały “przez palce”. 

 

Jednym ze sposobów na to jest przyjrzenie się co z obecnych, comiesięcznych płatności generuje niepotrzebne koszty. Takie, które można sobie podarować na jakiś czas. 

 

Pewnym rozwiązaniem jest również odłożenie planowanego wyjazdu lub remontu na pół roku później - nawet, jeśli masz już uzbierane jakieś środki. 

 

ZACZNIJ BUDŻETOWAĆ

 

Zarządzanie budżetem domowym to podstawowa umiejętność, jaka jest nam potrzebna do prowadzenia stabilnego pod względem finansowym życia. Niestety, nie nauczono jej nas w szkole, dlatego też każdy z nas tę umiejętność musi nabywać samodzielnie.

 

Budżetowanie polega na regularnym planowaniu i kontrolowaniu w sposób pisemny tego, ile pieniędzy wpłynie do budżetu domowego w danym miesiącu oraz zagospodarowaniu ich na pokrycie wydatków.

 

Taką rozpiskę można prowadzić np. w założonym przez siebie zeszycie (najlepiej w zeszycie w kratkę) lub korzystając z gotowych wzorów w programie Excel, które można pobrać z Internetu.

 

O tym w jaki sposób krok po kroku również piszemy w naszym najnowszym poradniku.

 

Powyższy wpis to pewien wstęp do szerszego opracowania pt. “Jak poradzić sobie w trudnej sytuacji finansowej?”, który dla Ciebie przygotowaliśmy. 

 

Przeczytaj o tym jak go otrzymać TUTAJ>>

Jak reagować na podwyżki kosztów życia?

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski